O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

piątek, 1 stycznia 2010

Tomasz Marek Sobieraj, Obiekty Banalne./ Banal objects. Katalog towarzyszący wystawie. Autorzy tekstów do katalogu. Biogramy.

Katarzyna Karczmarz - absolwentka psychologii. Studiowała także na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest wykładowcą w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat”. Prowadzi galerię Związku Polskich Artystów Fotografików we Wrocławiu.

Krzysztof Jurecki - absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie. Członek AICA. Wieloletni kierownik Działu Fotografii i Technik Wizualnych Muzeum Sztuki w Łodzi. Wykładowca uczelni artystycznych. Współpracownik PWN i Instytutu Adama Mickiewicza. Krytyk, publicysta, autor książek o fotografii artystycznej i historii fotografii. Kurator wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Tomasz M. Sobieraj  - urodzony w 1964 roku w Łodzi. Pisarz, krytyk literacki, fotografik. Ukończył geografię (hydrologia i klimatologia) na Uniwersytecie Łódzkim i program GIS w Instytucie Statystyki Informatycznej Uniwersytetu w Lizbonie. Fotografie wykonuje techniką klasyczną, całkowicie mechanicznymi aparatami, na tradycyjnych negatywowych materiałach światłoczułych, bez późniejszych cyfrowych ingerencji. Autor 24 indywidualnych i uczestnik 16 grupowych wystaw w Polsce, Czechach, Słowacji, Francji, Litwie, Serbii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i USA. Eseje, recenzje, felietony, utwory poetyckie, opowiadania i fotografie publikuje w licznych czasopismach kulturalnych (m.in. Migotania, Myśl Polska, Cegła, Polis Miasto Pana Cogito, InterMosty, Szafa, Krytyka Literacka, Odra, Exit).

Joanna Turek* - absolwentka pedagogiki i filozofii na Uniwersytecie Łódzkim.  Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Etyki UŁ.  Wykładowca historii filozofii i etyki na Uniwersytecie Łódzkim i na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym.

*Autorka publikacji w katalogu nie jest autorką tego bloga. Zbieżność nazwisk jest przypadkowa. 

Brak komentarzy: