O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

poniedziałek, 14 lutego 2011

Natalia LL, Opera Omnia. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław. 14.02-3.05. 2011.

Kurartor wystawy: Adam Sobota.

Retrospektywna wystawa poświęcona Natalii LL. Na ekspozycji w Muzeum Narodowym pokazano najstarsze i najnowsze prace artystki.
Tak o idei wystawy mówi jej kurator:
"Chodzi o pokazanie ciągłości rozwoju pewnych wątków w twórczości artystki (...) rozpoczynamy od jej twórczości z lat 70-tych, związanej z działalnością grupy twórczej Galeria Permafo, której była współzałożycielką, Jej prace z tego okresu Górna Odra – rejestracja permanentna 10-18 czerwca 1970 – 250 metrów drogi (1971) opierają się na wykorzystaniu prostych obserwacji otoczenia dla wygenerowania nowych znaczeń i form. 
(...) konsumpcja. To hasło pojawiło się w latach 1972-1975 w tytułach prac określanych jako Sztuka konsumpcyjna i później Sztuka postkonsumpcyjna. Były to serie fotografii i filmy ukazujące twarze kobiet zjadających w ostentacyjny sposób banany, parówki i kisiel. (...)
W roku 2007 artystka zaczęła realizować cykl prac zwanych Futrzasta włochatość lub Miękkość dotyku, które oparte są na przetwarzaniu fragmentów jej wcześniejszych dzieł powstałych w latach 1977-1978 jako cykl Sztuka zwierzęca. (...) Najnowsze prace z cyklu zwierzęcego zatytułowane Futrzasta włochatość wykorzystują fragmenty dawnych (...)."

Zacytowany fragment pochodzi z informacji przygotowanej dla cełów promocji wystawy. Zainteresowanym twórczością artystki polecam gorąco tekst Adama Soboty "Album obecności Natalii LL", zamieszczony w publikacji Natalia LL. Opera Omnia, na podstawie którego informacja ta powstała.

Brak komentarzy: