O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

sobota, 23 kwietnia 2011

Natalia LL, Opera Omnia. Wrocław 2009. Album monograficzny poświęcony Natalii Lach-Lachowicz.

Redaktor: Adam Sobota.
Autor projektu: Monika Aleksandrowicz.
Autorzy tekstów: Agata Jakubowska, Natalia LL, Ryszard K. Przybylski, Walter Seidl, Adam Sobota.

Wydawca: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wrocław 2009.

Okładka...

Fot. Monika Aleksandrowicz
Fot. Monika Aleksandrowicz

Więcej zdjęć Albumu...OPERA OMNIA to bogato ilustrowany i starannie wydany przewodnik po twórczości Natalii LL. Publikacja ma charakter monografii. Zawiera biografię, teksty krytyczne oraz fragmenty tekstów samej artystki.
Książkę z przyjemnością bierze się do ręki. Zachwyca szatą graficzną, która sprawia, że lektura nabiera dynamizmu a odkrywanie świata wyobraźni kreowanego przez Natalię LL staje się przygodą. Album to efekt współpracy projektantki, Moniki Aleksandrowicz, z artystką. Zamieszczone w nim prace pochodzą z różnych okresów twórczości Natalii LL, ale Ona sama wydaje się nietknięta przez upływ czasu! Tryska wciąż tą samą witalnością co dawniej i zdaje się być wieczna jak sztuka. Taki Jej obraz pozostaje przed oczami po zamknięciu Albumu. Ile w tym zasługi projektantki, która miała okazję przyjrzeć się bliżej artystce, a ile siły perswazji samej Natalii LL, której udało się oszukać czas i zachować młodzieńczą werwę i żywiołowość? Dla obu Pań musiało to być niezwykłe doświadczenie i owocem tego jest ta wspaniała książka.


O wystawie "Natalia LL. Opera Omnia" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, której kuratorem był Adam Sobota.
Zdjęcia z tej wystawy opublikowane na stronie Natalii LL: www.nataliall.com

Brak komentarzy: