O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

piątek, 2 września 2011

Anna66 Andrzejewska, Humantria. Wystawa fotografii inaugurująca działalność Galerii Negatyw. Katowice, Klub Scena Gugalander. 2.09.2011.

Kurator: Wojtek Kukuczka.
Wernisaż odbędzie się o godzinie 19.00 w Galerii Negatyw, która rozpoczyna swoją działalność 2 września 2011 roku na terenie klubu Scena Gugalander w Katowicach.
Uczestnicy wernisażu: Anna66 (Andrzejewska) - fotografie; Ena Kielska - poezja; Agnieszka Pawełczyk - skrzypce; Tomasz Kostro - recytacja poezji Eny Kielskiej. Zaproszeni goście: Andrzej Koniakowski - artysta fotografik; Joanna Turek - miłośniczka fotografii;  Modele Anny66 - Agnieszka Merz, Ena Kielska, Andrzej Bersz.

Materiały otrzymane od organizatora:

- O Galerii Negatyw -
Negatyw to odwrotność, zaprzeczenie, …bunt. Te pojęcia wpisują się w specyfikę projektu „Galeria Negatyw”. Chcemy odwrócić wartości ukonstytuowane w poprawnych, klasycznych, sterylnych galeriach. Dla nas galerią nie są białe ściany, puste przestrzenie i wytworni goście. Galeria to miejsce spotkań, dyskusji, swobodnego przepływu inspiracji. To przestrzeń, w której twórca spotyka się z szerokim przekrojem odbiorców o różnorodnych preferencjach i doświadczeniach. 

Proponujemy nie tylko „zwiedzanie” ekspozycji, chcemy żeby odbiorcy mieli szansę "oswoić się" z wystawą. Chcemy umożliwić obcowanie z pracami przez długie godziny, w towarzystwie przyjaciół, w swobodnej atmosferze klubowej aury. Drzwi tej galerii nie zamykają się o siedemnastej. To byłby absurd. Wiemy, że ludzie mają swoje obowiązki. Wiemy też, że najlepszy czas na swobodne, inspirujące, pełne emocji i wrażeń absorbowanie sztuki zaczyna się wieczorem... w nocy. Wernisaż nie jest dla nas oficjalną ceremonią, nie musi kończyć się po 30 minutach, może stać się pretekstem do wielogodzinnych spotkań, dyskusji, zabawy. 

Chcemy łączyć wiele dyscyplin sztuki, poznawać nowych twórców, szukać form wizualnych, audialnych, performatywnych. Nie zamierzamy się ograniczać, ani podporządkowywać. Stawiamy na odmienność i autonomię. To miejsce musi stanowić alternatywę, podziemie, negatyw stereotypowej galerii.


- O cyklu "Humantria" Anny66 Andrzejewskiej -
Anna66 to niezwykła osobowość twórcza. Przeglądając jej portfolio, można odnieść wrażenie, że w sferze aktu i portretu jest w nim wszystko. Od poważnych, monumentalnych, niemalże barokowych portretów, poprzez surrealistyczne zestawienia ciała z rekwizytem, aż do groteskowych, balansujących na granicy kiczu scen rodzajowych. 
Więcej... 
 
Wojtek Kukuczka


Wywiad przeprowadzony z Anną66 przez portal Świat Obrazu: SwiatAktu.pl - Anna66.

Strona internetowa Galerii Negatyw ruszyła 15.09.2011 roku:
http://galerianegatyw.blogspot.com

Brak komentarzy: