O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

sobota, 28 maja 2011

Andrzej Jerzy Lech. Cytaty z jednej rzeczywistości. Fotografie z lat 1979 - 2010. Publikacja towarzysząca wystawie zorganizowanej przez Galerię FF w Łodzi w 2011 roku.

Wydawca: Łódzki Dom Kultury, 2011.

Okładka...


Informacje o publikacji.
Katalog ukazał się w związku z monograficzną wystawą "Andrzej Jerzy Lech. Cytaty z jednej rzeczywistości. Fotografie z lat 1979-2010", która została zorganizowana w maju 2011 roku przez Galerię FF Łódzkiego Domu Kultury. Po premierze w maju wystawa będzie pokazywana również w innych miastach Polski oraz za granicą.
Kuratorzy wystawy: Magdalena Świątczak (Galeria FF), Krzysztof Jurecki (WSSiP).


W katalogu, ukazującym różne aspekty twórczości artysty, oprócz bibliografii i spisu wystaw znalazły się również teksty krytyczne, fragmenty "Dziennika podróżnego" A.J. Lecha oraz reprodukcje prac ilustrujące drogę, którą przeszedł jako twórca.

Teksty do katalogu napisali:
Jerzy Busza,
Krzysztof Jurecki,
Maciej Szymanowicz,
Magdalena Wicherkiewicz,
John Wood.

Uzupełnieniem portretu artysty nakreślonego w katalogu jest tekst Elżbiety Łubowicz "Listy przez Atlantyk", który został opublikowany na stronie Galerii FF.

Skróconą wersję katalogu można przejrzeć na stronie Galerii FF (pod zakładką "Wystawy"). Katalog ukazał się w bardzo atrakcyjnej cenie i stanowi ciekawą pozycję o charakterze monograficznym. Jest to pierwsza tego rodzaju publikacja poświęcona artyście.Brak komentarzy: