O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

środa, 13 kwietnia 2011

I Międzynarodowe Spotkania z Fotografią Górską oraz XVI Ogólnopolskie Biennale Fotografii Górskiej - 2010.

Źródło: Informacja opublikowana na stronie internetowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
http://www.jck.pl/news.php?id=165

" I Międzynarodowe Spotkania z Fotografią Górską. XVI Biennale Fotografii Górskiej 
2010-09-24


Biennale Fotografii Górskiej to organizowana w cyklu dwuletnim ogólnopolska impreza o charakterze konkursu uznawana w środowisku fotografików za jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. Od przeszło 30 lat Biennale Fotografii Górskiej daje jeleniogórzanom możliwość odbioru fotografii na najwyższym poziomie i jednocześnie stanowi jeden z ważnych elementów promocji Jeleniej Góry w Polsce a w tym roku dzięki współpracy z partnerem czeskim również w Republice Czeskiej.

Zaplanowane 24 września trzy wystawy prezentują fotografię poświęconą tematyce górskiej wykonaną na najwyższym poziomie artystycznym, o czym będzie się można przekonać odwiedzając kolejno poszczególne wystawy.

1. W Muzeum Karkonoskim gdzie o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu XVI Biennale Fotografii Górskiej połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej oraz wystawy poplenerowej polskich i czeskich artystów uczestniczących w plenerze „Samotnia 2009-2010”.
Wystawa czynna do końca października 2010.
2. W Książnicy Karkonoskiej o godzinie 14.00 zaplanowano otwarcie wystawy „Pamiątka z Samotni” prezentującej ryciny i fotografie dotyczące schroniska „Samotnia”, miejsca gdzie od 15 lat realizowane są plenery fotografii karkonoskiej.
Wystawa czynna do 15 października 2010.
3. W „Galerii pod Brązowym Jeleniem” w Jeleniogórskim Centrum Kultury o godzinie15.00 otwarta zostanie wystawa fotografii Pt. „Twarze Himalajów” autorstwa Kazimierza Pichlaka . Wystawa zawiera portrety mieszkańców i ludzi związanych z Himalajami wykonane podczas podróży autora.
Wystawa czynna do końca października 2010.


24. – 27.09.2010 schronisko Samotnia, Karpacz - seminarium towarzyszące XVI Biennale Fotografii Górskiej (...)  "  Więcej...

STRONA INTERNETOWA Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Górskiej.
http://www.bfg.org.pl/
 Brak komentarzy: