O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

wtorek, 28 czerwca 2011

Andrzej Jerzy Lech, Cytaty z jednej rzeczywistości. Fotografie z lat 1979 - 2010. Wystawa w Galerii Sztuki Wozownia, Toruń.1.07-24.07.2011.

Kuratorzy:
Magdalena Świątczak - Galeria FF,
Krzysztof Jurecki - WSSiP w Łodzi.
O wystawie...
ZAPROSZENIE DO TORUNIA DO GALERII SZTUKI WOZOWNIA.  Otwarcie wystawy 1 LIPCA 2011 roku.


O wystawie w Toruniu...
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 1 LIPCA 2011 roku o godzinie 18.00. Wystawa została zorganizowana w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jej premiera miała miejsce w Galerii FF dnia 7. maja bieżącego roku. Wystawie towarzyszy KATALOG.

3 komentarze:

Jurecki Krzysztof pisze...

Wystawę Andrzeja Lecha chcemy także pokazać w Katowicach lub w okolicy. Ale niestety, ku mojemu zdziwieniu, nikt nie jest zainteresowany! A. Lech jest w kolekcji miejscowej Zachęty oraz członkiem okręgu ZPAF. Poza tym najważniejsze jego wystawy prezentowane były w Pustej, więc powodów jest kilka.

Joanna Turek pisze...

To przykre, że amatorzy dobrej fotografii nie będą mogli zobaczyć retrospektywnej wystawy poświęconej twórczości Andrzeja Jerzego Lecha - wybitnego fotografika, naszego rodaka, żyjącego i tworzącego na obczyźnie, który rozsławia imię Polski. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia sporo kosztuje. Dlaczego, skoro wystawa już jest gotowa, nie można jej zaprezentować również mieszkańcom Śląska i to w mieście, które pretendowało do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury? Przyznaję, że stanowi to dla mnie zagadkę. Chyba, że otwarcie na świat oznacza w praktyce coś zupełnie innego - stawianie na małe wydarzenia o lokalnym zasięgu oraz rezygnację ze współpracy z pozostałymi ośrodkami kulturalnymi w kraju. Wtedy nie pozostaje nic innego mieszkańcom tego regionu jak exodus za dobrą sztuką do okolicznych miast i sąsiednich województw.

Jurecki Krzysztof pisze...

No właśnie. Dlaczego istotne wystawy fotografii były kiedyś pokazywane były w Katowicach a teraz nie są? Nikt nie jest zainteresowany! Liczyłem na dyrektora BWA w Katowicach - Marka Kusia - ale z moich telefonów czy maili nie wynika nic! "Jak kamień w wodę!" Szkoda.