O Wyspie Muz...

Prawdziwe dzieło jest trwaniem, jest uczeniem się życia – Roman Opałka. Więcej wypowiedzi na temat sztuki w Notatkach o sztuce.

czwartek, 11 sierpnia 2011

Andrzej Jerzy Lech, Cytaty z jednej rzeczywistości. Fotografie z lat 1979 - 2010. Mapa podróży wystawy, której premiera miała miejsce w łódzkiej Galerii FF w 2011 roku.

Kuratorzy wystawy: Magdalena Świątczak (Galeria FF), Krzysztof Jurecki (WSSiP w Łodzi).
Fot. Andrzej Jerzy Lech. Cykl: “Subiektyw - Kolekcja Wrzesińska”. 


Po prezentacji w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia wystawę polskiego artysty, mieszkającego i tworzącego w USA, w Jersey City, w stanie New Jersey, mogli zobaczyć także mieszkańcy Opola. Fotografie prezentowane były w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie pod koniec lat 70. Andrzej Jerzy Lech zatrudniony był w Pracowni Fotograficznej. [źródło: Muzeum Śląska Opolskiego]
Następnie wystawa zawitała do Świdnicy, Jeleniej Góry i Poznania. Końcowym przystankiem była Bratysława.


WIĘCEJ o premierze pierwszej monograficznej wystaw A.J. Lecha  "Cytaty z jednej rzeczywistości..." w łodzkiej Galerii FF...

KATALOG o charakterze monografii, który ukazał się przy okazji wystawy...

Mapa podróży wystawy: Ł Ó D Ź-PREMIERA (Galeria FF) - T O R U Ń (Galeria Sztuki Wozownia: 1.07-24.07.2011) - O P O L E (Muzeum Śląska Opolskiego: 11.08. - 25.09.2011) - Ś W I D N I C A (Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida: od 14.10.2011) - J E L E N I A  G Ó R A (Galeria BWA) - P O Z N A Ń (Galeria Fotografii pf w Centrum Kultury Zamek) - O S T R A W A (wrzesień-październik 2012) - B R A T Y S Ł A W A (podczas Miesiąca Fotografii, pokaz w Instytucie Polskim: 31.10.-30.11.2012). Relacja z BRATYSŁAWY na blogu K.Jureckiego...Moje podsumowanie:

Epilog wystawy A.J. Lecha "Cytaty z jednej rzeczywistości..."...

Brak komentarzy: